Як стати Program Manager в IT та заробляти $5000 на місяць Бізнес-школа Laba

Необхідність в оновленні визначив Product Manager, попередньо прописавши що саме варто покращити у додатку та чому. Реалізував його вчасно та в рамках оговореної суми — Project Manager, а точніше правильно організував всі процеси та розподілив задачі між членами команди, щоб дотриматись погоджених умов. Продукт — це щось відчутне, з узгодженим бюджетом, ресурсами для реалізації, а також термінами. Над одним продуктом можна працювати роками — спершу його розробляють, а потім удосконалюють та оновлюють. З кожним апґрейдом формується також новий бюджет, ресурси і терміни.

Як стати Product Manager та скільки вони заробляють

За розробленням програмного забезпечення (ПЗ) стоїть ціла команда професіоналів – і далеко не всі з них вміють програмувати. Медіанне зростання зарплати РМ за минулий рік становило $300, що є середнім показником для всіх ІТ-спеціалістів. Представляємо черговий матеріал з циклу статей про зарплати — хто такі та скільки заробляють українські Project Managers.

Обговорюють зараз

Є ще технічна знання SQL, Python, Google Analytics, Yandex Metrika. У соцпроєктах досить часто потрібно щось підпиляти, зробити хоча б красивий, нормально працюючий сайт, провести інтерв’ю, допомогти з продажем, попросити пожертвування. Дуже корисно пройти через це, щоб не боятися таких активностей надалі. https://wizardsdev.com/ Маркетологи зазвичай ефективні на етапах ідей, запуску й покращення продукту. Вони контролюють все, що пов’язано зі спілкуванням, marketing research, розумінням ситуації на ринку, конкурентним аналізом й особливостями позиціонування продукту. Продакт-менеджмент не в IT-сфері також надає перевагу.

  • Спринт — це визначений проміжок часу (зазвичай тиждень чи два), протягом якого продуктова команда працює над вирішенням заздалегідь запланованих завдань.
  • Хоча поняття маркетолог та менеджер з маркетингу виникли на початку ХХ століття, якщо вірити журналу Journal of Marketing, в нашому словнику вони почали з’являтися тільки на початку 90-х років.
  • Якщо проджект-менеджер відповідає за продукт або його частину, то PMO займається розробкою на рівні бізнес-стратегії.
  • Медіанна зарплата РМ зі знанням мови на рівні Advanced — $2000, Upper-Intermediate — $1600, нижче — $1225.
  • Маркетологи зазвичай ефективні на етапах ідей, запуску й покращення продукту.
  • Продакт аналізує досвід користувача, UX/UI інтерфейс, бере участь у моментах, пов’язаних з маркетингом.

Як би круто фахівець не опанував навички тайм-менеджменту та управління конфліктами, без розуміння основ кожного напряму, дотичного до продукту, хорошим продактом не вийде стати. Наприклад, одна з персон проєкту EBazar — Петро, якому 34 роки. Ми знайшли його через Viber-групу, де він продає свою продукцію. Чоловік проживає в місті Ковель і вирощує сезонні й тепличні овочі. Поспілкувавшись, дізналися, що він відвозить раз на тиждень товар на торгову точку, має автомобіль, працює охоронцем на фермі в селі тощо.

Досвід світчера: як розпочати кар’єру, де навчатися та що варто знати новачкам в IT

CPO вже займається як операційними завданнями, а й загальної стратегією продукту. Він керуватиме командою продакт-менеджерів і працюватиме над довгостроковим баченням продукту. Через місяць після запуску сервісу у Джека з’явилися перші дані щодо продукту.

Згідно з дослідженням HBR, розв’язування проблем займає третє місце з 16 навичок, які впливають на успіх лідера. Хороший тімлід знає, що проблеми неминучі, вчиться їх передбачати й здобути максимум з набутого досвіду. Багато хто плутає професію рекрутера і HR-а, вважаючи, що це одне і те ж. Раніше, на початку XX століття, представниками цієї професії були соціальні працівники, потім члени профспілок, які до середини століття трансформувалися в інспекторів з кадрів. І тільки в кінці століття з’явилася позиція HR-менеджера (як сервісна функція), яка зараз переросла в HR бізнес-партнера (як функція, орієнтована на досягнення бізнес-цілей). Англійська також впливає на грошову винагороду як новачків, так і досвідчених фахівців QA.

Загалом постійна комунікація — невід’ємна частина роботи будь-якого Product Manager. Продакт-менеджери сьогодні — одні з найбільш затребуваних фахівців у сфері ІТ. Ми ознайомилися з результатами дослідження і на їх основі розібралися, що це за професія, як стати Product Manager та скільки заробляє продакт. Тімлідами стають ті, хто пропонує зміни в процесах, зростає в технічному плані, ходить на конференції і прагне застосовувати нові знання на практиці. Знання необов’язково черпати з дорогих курсів, особливо якщо ваша мета — розвиток софт-скілів. Ми зібрали книжки, що допоможуть прокачати навички керування командою і часом, а також зібрати свою dream team під конкретний проєкт.

Що можеш порадити новачкам, які бажають стати PM?

16 порад як навчитися вчитися, які допоможуть вибрати стиль навчання та виносити з курсів найважливіше для себе. Head of Product відповідає за окремий продукт, наприклад, за соціальну мережу. У телеграм-каналі ми приготували вам стартер пак справжнього продакт-менеджера. Перейдіть та оцінюйте, наскільки ви підходите під цей опис. Допоможе вибудувати стосунки з командою, налагодити комунікацію, навчить слухати й чути.

Для роботи компанії необхідні інвестиції і, зрозуміло, кожен бізнес планує стати високоприбутковим. Тому продукт повинен приносити користь не лише клієнтам, але й власним творцям. Продакт-менеджер — це людина, яка повністю контролює процес і несе відповідальність за створення нового продукту.

Бути чи не бути: чи підійде мені кар’єра продакт-менеджера

Тим часом, у команди розробки виникають мільйон питань, на які нікому відповісти, тому що продуктовий менеджер уже займається в цей час не менш важливими стратегічними питаннями. Це все відбивається на продукті — він втрачає цільність і вектор. Відповідальність — неадекватна, кількість обов’язків — непосильна для однієї людини. На двох стільцях сидіти можна, але не варто, срака боліти буде. На початку я також згадував про різницю між product manager і product owner. Більше того, первинні обов’язки в компанії і професійний досвід ПО не обов’язково пов’язані з розробкою.

Як стати Product Manager та скільки вони заробляють

Успіх IT-продукту залежить від дій багатьох людей. Для цього потрібно правильно сформулювати цілі, визначити метрики та KPI, дедлайни для кожного етапу і результати, які очікується отримати після кожної ітерації. Але асистента можуть брати і в інші HR-відділи. Аби безпроблемно читати код розробників і розуміти, що в ньому відбувається, слід володіти основами програмування. Для цього краще вибрати або Java, або C# — документація за даними мовами є дуже інформативною, наявне велике ком’юніті.

Employer Brand manager

Як маркетологи ці люди займалися виробленням та втіленням стратегії розвитку бренду. Вони тісно співпрацювали з регіональними менеджерами та продавцями і відповідали за зміст, бюджет і результат рекламних кампаній. Серед опитаних найбільше виявилося продуктових менеджерів — 80. Це ті, хто відповідають за наповнення беклогу на основі метрик продукту, ринку та потреб користувачів. Їхні обов’язки можуть відрізнятися залежно від компанії, кажуть в INDIGO Tech Recruiters.

Які скіли повинен мати Program Manager і що ще важливо в роботі

Водночас за технічним директором лишається вибір шляхів реалізації — технологій, фреймворків, архітектурних рішень та інших аспектів програмування. — Покращення досвіду користування (user experience вакансія Head of Product improvement) — аналіз запитів користувачів, відслідковування останніх тенденцій у сфері UX. Потрібно для того, аби зробити інтерфейс більш інтуїтивним, фукнціонал зрозумілим, оплату легшою.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on email
error: Content is protected !!
تحدث واتساب معي
💬 مرحباً بكم
السلام عليكم
مرحباً 👋
أهلًا بمن جاءوا بالتحية وبالسلام